Какво време нè очекува, уште колку ќе може да штедиме на затоплување

Температурите падна, парното греење уште не се користи, а загревањето на струја ретко каде е опција, со оглед на зголемените цени за електрична енергија. Какво ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди во претпладневните часови. Веќе од попладне УХМР најавува зголемување на облачноста и повремени ...
| | веќе видена | слични

Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни, проследени со грмежи и засилен до силен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме. Максималната ...
| | веќе видена | слични

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат за нестабилност на времето викендов. Имено, претпладне ќе се задржи променливо облачно време со сончеви ...
| | веќе видена | слични

Денеска според најавата на Управата за хидрометеоролошки работи не очекува променливо обласчно време со сончеви периоди во претпладневните часови. Веќе од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Маврово, 11 литри на метар квадратен. Како што соопшти УХМР, до осум часот утрово се измерени и два литра воден ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Времето утре ќе биде променливо облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветар од јужен правец . Утре попладне, најпрво во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

објавува дека за прв пат после девет години, Владата одлучува да утврди две нови компании како компании од посебно значење за државата за работа во кризна ...
сите 342 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

Светска банка во својот најнов извештај предупреди дека економијата на земјава може да влезе во фаза на стагфлација.Во тој документ за следните неколку години ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денска на новинарско прашања поврзано со аферата Броило посочи дека станува збор за голем скандал каде наместо ...
сите 144 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Во текот на расправата пратениците на ВМРО-ДПМНЕ истакнаа дека лица како Татјана Бозаџиева и Љубомир Јовески, „не заслужуваат да бидат избрани за уставни ...
сите 170 | | | веќе видена

„Нашите политичари се несреќата и катастрофата на народот, поради своите неуспеси и пороци во политиката. Потребни се промени и правда. Потребно е запирање на ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Какво време нè очекува, уште колку ќе може да штедиме на затоплување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: