Левица го формулира прашањето за референдум, се подготвува за собирање на потребните потписи


Левица од следната недела почнува со собирање на 100-те иницијативни потписи. Идната недела треба да бидат доставени до ДИК, вели за МТВ пратеникот Крмов. ...
| | веќе видена | слични

Левица поднесе иницијатива за референдум до Државната изборна комисија (ДИК ) и најави собирање на 150 илјади потписи, притоа потенцирајќи дека не очекуваат ...
| | веќе видена | слични

Дваесет истаканти членови во ДУИ отворено се заканија дека би можелe да делуваат како фракција, додека, пак, двајцата пратеници од оваа група – Изет Меџити и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не се работи пи ар-поени, не се работи за политика, туку се работи за предлози и мерки што ние како опозиција мора да ги дадеме на самите комори, ако од сите ...
| | веќе видена | слични

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија „Алфа“ кажа дека Владата нема стратегија за кризите. „Не се работи ...
| | веќе видена | слични

Опозициската Левица ја почна процедурата за референдум против францускиот предлог, откако не успеа првата иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ. Овој пат прашањето, нема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Предноста на ВМРО–ДПМНЕ пред СДСМ е многу голема. Можам да кажам дека е и 3:1. Тие се свесни дека никако не можат да го победат ВМРО-ДПМНЕ, па ќе пробуваат да ...
| | веќе видена | слични

СДСМ: Да го разгледаме предлогот за референдум на Левица и ќе го кажеме ставот Филип Здравески 28.09.2022 / 17:47 Македонија Ставот за предлогот за референдум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ со прифаќање на собраниските заклучоци од 16 јули 2022“ би гласело прашањето на задолжителниот референдум за кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 352 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 283 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица го формулира прашањето за референдум, се подготвува за собирање на потребните потписи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: