Истражувањата покажаа дека вработените мајки воспитуваат поуспешни деца

Вработените мајки не треба да се чувствуваат виновни што ги оставиле своите деца во дневен престој поради работните обврски и посветување на кариерата. Новото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата студија од Австралија покажа дека навиките во исхраната на татковците за време на бременоста на нивниот партнер може да играат важна улога во ...
| | веќе видена | слични

Група истражувачи од Универзитетот Дурам во Велика Британија откриле дека бебињата во утробата на мајката имаат различни реакции на различни вкусови и мириси. ...
| | веќе видена | слични

Градинка, бебиситерка или баба и дедо: Кој е најдобро да го чува детето додека сте на работа? Александра Спасеска 26.09.2022 / 20:57 Живот Што да се прави во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 590 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражувањата покажаа дека вработените мајки воспитуваат поуспешни деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: