Левица со референдумското прашање призна дека земјава почна преговори со ЕУ


Партијата Левица со формулацијата на референдумското прашање фактички признава дека Северна Македонија ги почна преговорите со Европската Унија . „Дали сте за ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на Телевизија „Алфа“ кажа дека премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски бил фатен ...
| | веќе видена | слични

Сметам дека како прво како претседател на Влада, тој треба да биде најтранспарентен, како претседател на Влада би требало да има и уважување кон институциите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имаме една ситуација во којашто самата Влада забележува дека проектот „Отворен Балкан“ е повеќе би рекол рекламна парола, отколку реална придобивка. Пред некој ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа кажа дека Отворен Балкан е ...
| | веќе видена | слични

Левица поднесе иницијатива за референдум до Државната изборна комисија (ДИК ) и најави собирање на 150 илјади потписи, притоа потенцирајќи дека не очекуваат ...
| | веќе видена | слични

Дваесет истаканти членови во ДУИ отворено се заканија дека би можелe да делуваат како фракција, додека, пак, двајцата пратеници од оваа група – Изет Меџити и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не се работи пи ар-поени, не се работи за политика, туку се работи за предлози и мерки што ние како опозиција мора да ги дадеме на самите комори, ако од сите ...
| | веќе видена | слични

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија „Алфа“ кажа дека Владата нема стратегија за кризите. „Не се работи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 581 | | | веќе видена

Портпаролката на Министерството за надворешни работи, Марија Захарова, за прорежимската ТВ програма изјави дека „Вашингтон има целосна контрола“ над водите ...
сите 316 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Шпанија е петти фаворит за освојување на титулата на претстојното Светско првенство во Катар. Квотата за Шпанија да биде првак во ...
сите 322 | | | веќе видена

По писмото испратено од над 20 функционери на ДУИ, лидерот на интегративците Али Ахмети на средба со незадоволните членови. Први на средба беа членовите и ...
сите 165 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 370 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица со референдумското прашање призна дека земјава почна преговори со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: