Продолжува дебатата за кризна состојба во енергетиката

8 копии
2 копии

„ Светот и Европа освен што се соочуваат со недостаток на електрична енергија, добар дел од светот ќе се соочи со логистика во испорака на храна. По движењата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

„Секојдневно се случуваат злоупотреби на цените пред очите на власта, но нејзините функционери креваат раменици, велејќи дека законот не им дава можност да ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

„Ние за жал спиевме 30 години на еден извор на гас и еве го резултатот. За жал, поради тоа сме ранливи. Мора да се диверзифицираме. Тоа е начинот за справување ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 441 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека се лажни информациите дека Русија мобилизирала повеќе од 300.000 луѓе.Како што јави агенцијата РИА Новости, ...
сите 229 | | | веќе видена

Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
сите 230 | | | веќе видена

На социјалните мрежи денес кружи видео во кое се гледа група малолетници кои физички се пресметуваат. И додека едните се тепаат, други трчат на сите страни ...
сите 59 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува дебатата за кризна состојба во енергетиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: