(ВИДЕО) Ковачки: Судот да отпочне постапка за одземање на деловната способност на Димитар Ковачевски


11 копии

Врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и 38 од Законот за вонпарнична постапка, бараме од судот да поведе постапка за одземање на деловна способност на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

9 дена срамен однос и на премиерот-дезертер и на институциите кои молчат и не преземаат активности во нивна надлежност. Пред 9 дена македонската јавност беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Драган Ковачки, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, ги повика институциите да проверат дали премиерот Димитар Ковачевски е способен и смее да има безбедносен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дезертерот Ковачевски со денови се крие од јавноста за скандалот со медицинската документација за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН која ја поднел за да одбегне служење на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ прашуваат зошто после осум дена од нивната објава дека премиерот Димитар Ковачевски дезертирал во конфликтната 2001 година, не е покрената никаква ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со денови го обвинуваат премиерот Димитар Ковачевски дека во 2001 година избегнал да служи војска, нарекувајќи го премиер – дезертер. Тој неделава ...
| | веќе видена | слични
7 копии
23 копии
11 копии

Штом Ковачевски дезертирал од служење на воен рок со тапијата за ТРАЈНО НЕСПОСОБЕН, тогаш постојат основани сомненија, врз основа на членовите 34, 35, 36, 37 и ...
| | веќе видена | слични

Членот на Извршниот комитет на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки денеска пред Основен суд 2 побара Судот да поведе постапка за премиерот Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Ковачки: Судот да отпочне постапка за одземање на деловната способност на Димитар Ковачевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: