Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Стојанче Ангелов и Петар Богојески

Ќе го мине ли собранискиот филтер иницијативата за референдум на Левица? Какво е нивото на комуникација помеѓу партиите? Дали референдумот во окупираните ...
| | веќе видена | слични

Ќе има ли продолжување на кризната состојба и дали таа ќе ги спаси граѓаните од астрономски сметки за струја? Дали иницијативата за референдум на Левица ќе го ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Драган Павловиќ Латас смета дека спорот со градоначалничката на град Скопје, Данела Арсовска, кој таа го предизвика е несакан инцидент кој е лоша ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На ВМРО-ДПМНЕ централен фокус му се да добијат парламентарни избори, да се формира влада. Затоа гледа што подобро да биде работата на сите градоначалници како ...
| | веќе видена | слични

Во жестока дебата во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, новинарот Драган Павловиќ Латас на Павле Богоевски од СДСМ му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Внатрепартиските превирања, за добробит на државата или за лични интереси? Дали синоќа на градски изгубија само фудбалерите и македонско-бугарското ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали „огнената група“ може да му пркоси на владејачкото мнозинство? Како „политичкиот земјотрес“ во Скопје влијае врз опозицијата, а како врз граѓаните што ја ...
| | веќе видена | слични

Јасно е дека меѓу градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и влаејачкиот Социјалдемократски сојуз (СДСМ) има корелација и тоа може да се види по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 590 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерва во „Само вистина“ гости ќе бидат Стојанче Ангелов и Петар Богојески

Од:
До кого (е-маил):
Порака: