Се возел со украдени таблички па добил пријава

4 копии
4 копии

Денеска во 00.30 часот на автопатот А1, кај клучка Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово дале знак за запирање ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На 28.09.2022 во 09.25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични

28 годишник од Крива Паланка, со престој во Скопје, бил лишен од слобода, бидејќи се претставувал лажно како вработен во МВР. Имено, тој довел во заблуда лице ...
| | веќе видена | слични

28-годишен измамник од Крива Паланка, успеал да добие околу 1.800 евра од жител на Штип, кого го излажал дека е полицаец и дека ќе му овозможи да добие возачка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров го лишиле од слобода Б.Р. (28) од Крива Паланка, со престој во Скопје. Како што соопшти МВР, тој се ...
| | веќе видена | слични

Приведен 28-годишник од Крива Паланка, лажно се претставувал дека работи во МВР Александра Спасеска 29.09.2022 / 13:59 Хроника Полициски службеници од СВР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 592 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 314 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се возел со украдени таблички па добил пријава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: