Американскиот носач на авиони „Роналд Реган“ се закотви во морската база Бусан во Јужна Кореја


Американски носач на авиони денеска се вкотви во Јужна Кореја за првпат по четири години, придружувајќи им се на други воени бродови што се толкува како ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Лансирањето доаѓа откако САД и Јужна Кореја ја одржаа својата најголема заедничка воена вежба во последните пет години, и откако американската потпретседателка ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја истрела засега непознат тип балистичка ракета кон нејзиниот источен брег, изјави началникот на Здружениот генералштаб на Јужна Кореја, што го ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Морнариците на Јужна Кореја, САД и на Јапонија денеска спроведоа трилатерални антиподморнички вежби првпат во пет години. Ова се случува во ек на тензиите ...
| | веќе видена | слични

Воените морнарици на Јужна Кореја, САД и Јапонија ги изведоа во петокот трилатерални противподмонички вежби, првите по пет години од овој вид и во екот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се случува во ек на тензиите поради низата севернокорејски ракетни тестирања, јавуваат дел од светските медиуми.Вежбите беа одржани во меѓународните води ...
| | веќе видена | слични

Северна Кореја денеска лансирала две балистички ракети со кус дострел во Источното Море, соопшти јужнокорејската армија. Од Генералштабот на армијата на Јужна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 791 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 173 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Необичен феномен се случува во земјава во време кога сме погодени од можеби најсилната енергетска криза досега. Во период кога компаниите мака мачат со скапата ...
сите 208 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот носач на авиони „Роналд Реган“ се закотви во морската база Бусан во Јужна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: