СДСМ: Ковачевски со Бајден, Мицкоски со Апасиев, тоа е разликата


5 копии

Проектот на Владата предводена од СДСМ, за поврзување на локални патишта во општините со вкупна вредност од 70 милиони евра, опфаќа реализација на проекти во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Инвестирани се 23 милиони евра за изградба и реконструкција на 93 локални улици во 44 општини и Град Скопје во рамки на Проектот за поврзување со локални ...
| | веќе видена | слични

Ова го потенцираше министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, на денешната Конференција на која се презентираа досегашните резултати од реализација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, во своето обраќање на настанот по повод презентација на „Проектот за поврзување на локалните патишта“ во износ од 70 милиони ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на настан по повод презентација на „Проектот за поврзување на локалните патишта" и кажа дека преку овој проект, со 70 ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ цела година го блокираа Законот за заем од Светска банка за поврзување на локалните патишта, за по изборите и по преземањето на голем ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска го презентираа ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, заедно со претседателот на Владата на РСМ Димитар Ковачевски, министерот за транспорт и врски Благој ...
| | веќе видена | слични

Проектот  во земјава се реализира од министерството за транспорт и врски, со поддршка на Светска банка, целта е  подобрување на патната инфраструктура.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 720 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин не се плаши од нуклеарен напад. Тој се плаши од неговото општество, од неговиот народ. Бидејќи само тој народ може да го ...
сите 552 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Ковачевски со Бајден, Мицкоски со Апасиев, тоа е разликата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: