Левица со референдумско прашање: Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските заклучоци?


Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските заклучоци“ – вака ќе гласи реферндумското прашање кое вчеравечер го објави Левица ...
| | веќе видена | слични

Опозициската Левица ја почна процедурата за референдум против францускиот предлог, откако не успеа првата иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ. Овој пат прашањето, нема ...
| | веќе видена | слични

СДСМ: Да го разгледаме предлогот за референдум на Левица и ќе го кажеме ставот Филип Здравески 28.09.2022 / 17:47 Македонија Ставот за предлогот за референдум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ со прифаќање на собраниските заклучоци од 16 јули 2022“ би гласело прашањето на задолжителниот референдум за кој ...
| | веќе видена | слични

Ставот за предлогот за референдум на Левица, владејачката СДСМ ќе го каже откако тој ќе биде доставен до пратениците за да може да го разгледаат. -Јас сепак би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Јас сепак би оставила изјавата односно предлогот за референдум на Левица да стигне до Собранието и официјално да дојде пред нас пратениците, да го разгледаме ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Левица Димитар Апасиев денеска во Државната изборна комисија го поднесе предлогот за покренување граѓанска инцијатива на државно ниво за распишување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 592 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 315 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица со референдумско прашање: Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските заклучоци?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: