Левица се подготвуваат за собирање на потписи за иницијативата за референдум


Во Левица се подготвуваат за собирање на иницијалните сто потписи за иницијативата за референдум. „Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање ...
| | веќе видена | слични

Опозициската Левица ја почна процедурата за референдум против францускиот предлог, откако не успеа првата иницијатива на ВМРО-ДПМНЕ. Овој пат прашањето, нема ...
| | веќе видена | слични

СДСМ: Да го разгледаме предлогот за референдум на Левица и ќе го кажеме ставот Филип Здравески 28.09.2022 / 17:47 Македонија Ставот за предлогот за референдум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ со прифаќање на собраниските заклучоци од 16 јули 2022“ би гласело прашањето на задолжителниот референдум за кој ...
| | веќе видена | слични

Ставот за предлогот за референдум на Левица, владејачката СДСМ ќе го каже откако тој ќе биде доставен до пратениците за да може да го разгледаат. -Јас сепак би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Јас сепак би оставила изјавата односно предлогот за референдум на Левица да стигне до Собранието и официјално да дојде пред нас пратениците, да го разгледаме ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Левица Димитар Апасиев денеска во Државната изборна комисија го поднесе предлогот за покренување граѓанска инцијатива на државно ниво за распишување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 592 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 315 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица се подготвуваат за собирање на потписи за иницијативата за референдум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: