Светска премиера на „Кајмак“ на Манчевски во Токио


Краткиот филм „ПС Бусан“ во режија на Саша Станишиќ ќе има македонска премиера на 5 октомври, среда, во мултимедијалниот простор „Кафе и филм Котур” во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференцијата за седмото издание на Меѓународниот филмски фестивал „Киненова“ се одржа без струја. Иако новинарските екипи беа во точно време на ...
| | веќе видена | слични

По две години хибридно издание на меѓународниот филмски фестивал Киненова, седмото издание се враќа со филмски премиери во кино салите. Хрватскиот актер Горан ...
| | веќе видена | слични

Осум филмови се во официјална селекција на 7. Интернационален филмски фестивал „Киненова“ посветен на дебитантски филмови. Фестивалот ќе се одржува од 7 до 14 ...
| | веќе видена | слични

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Снимањето на вториот игран филм на Илија Павлов, насловен „Емил, врати се“, почнa во продукција на „Персона филм“ и „Кино Балкан“. Според режисерот, снимањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координативното тело на приватните превозници утре со почеток од 6 часот ќе го блокираат булеварот „Илинден” од семаформите после Влада до „МИ-ДА”. Ќе биде ...
сите 402 | | | веќе видена

„Правораздавачите“ се имуни на лелеците и солзите на родителите, кои по нечија туѓа вина го изгубиле својот млад син. Ова е ставот на Бојан Петровски, брат на ...
сите 137 | | | веќе видена

Пратеникот од ДУИ, Арбер Адеми вели дека уставните измени нема да наштетат на Македонија и смета дека Бугарите треба ги внесат во Уставот. Кажа дека треба да ...
сите 110 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Бугарија, Николај Милков вели дека во Македонија била силна реакција во однос на тоа треба да се направи и дека притисокот е ...
сите 156 | | | веќе видена

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, изјави дека не сака да гледа како Израел балансира меѓу Украина и Русија, пишува „Тајмс оф Израел“. Говорејќи на ...
сите 177 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 169 | | | веќе видена

Екс министерот за внатрешни работи во техничката влада во 2020 година Наќе Чулев кој беше гостин на емисијата Заспиј ако можеш смета дека елиминирањето на ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светска премиера на „Кајмак“ на Манчевски во Токио

Од:
До кого (е-маил):
Порака: