Шокантно однесување на Путин и Бајден


Откако вчера рускиот претседател Владимир Путин потпиша договор за присоединување на четири украински региони кон Русија, се постави и прашањето: Кои се ...
| | веќе видена | слични

Седум месеци по инвазијата, Русија контролира помалку земја отколку во првите денови од војната. Погледнете каде застана напредокот. Ненадејниот и успешен ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша документи кои го отвораат патот за формално прифаќање од Руската Федерација на Народните републики Доњецк и Луганск, ...
| | веќе видена | слични

Москва верува дека е во војна со Западот и користи различни инструменти – политички, економски, социјални, информативни или воени во оваа борба. Одговорот на ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин синоќа потпиша указ со кој регионите Херсон и Запорожје во Украина се признаваат како независни територии. Кремљ вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на СДСМ Мартин Костовски во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека нападите во прашални форми до претседателот на СДСМ и премиер ...
сите 225 | | | веќе видена

Претседателката на Европската комисија Урсул а фон дер Лајен се заложи за воведување безбедносни проверки на клучната европска инфраструктура, вклучително и ...
сите 374 | | | веќе видена

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 243 | | | веќе видена

Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на радио Лидер говореше за вчерашната средба помеѓу Мицкоски и Ковачевски каде посочи дека негов ...
сите 130 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шокантно однесување на Путин и Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: