Од денеска почнува есента

Есента во земјава и на северната хемисфера почна денеска во 3:03 часот. Во исто време на јужната полутопка на Земјата настапи пролетта. Првиот есенски ден е ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денеска не очекува променливо облачно време со сончеви периоди во претпладневните часови. Веќе од попладне УХМР најавува зголемување на облачноста и повремени ...
| | веќе видена | слични

Наместа врнежите ќе бидат поројни и пообилни, проследени со грмежи и засилен до силен ветер. Локално ќе има услови за појава на невреме. Максималната ...
| | веќе видена | слични

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат за нестабилност на времето викендов. Имено, претпладне ќе се задржи променливо облачно време со сончеви ...
| | веќе видена | слични

Денеска според најавата на Управата за хидрометеоролошки работи не очекува променливо обласчно време со сончеви периоди во претпладневните часови. Веќе од ...
| | веќе видена | слични

Денеска е сабота, 1 октомври 2022 година, 273-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 92 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 29 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Маврово, 11 литри на метар квадратен. Како што соопшти УХМР, до осум часот утрово се измерени и два литра воден ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Времето утре ќе биде променливо облачно, со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветар од јужен правец . Утре попладне, најпрво во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 720 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 243 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ под овие околности нема да дозволи промена на премабулата на Уставот, истакна лидерот на партијата Христијан Мицкоски. – Под овие околности нема да ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска почнува есента

Од:
До кого (е-маил):
Порака: