(Видео) Нова депонија во Маврово, си гради куќа и шутот го фрла покрај езеро


Уште една еко-приказна од Маврово. Тони шут во последниве неколку недели се исфрлени покрај брегот на Мавровското Езеро. Овојпат под каменоломот, во близина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот на Скопје трет ден татни од багер кој ги урива дивоизградените столбови на поранешниот хотел ТЦЦ „Плаза“ на местото на некогашната стоковна куќа ...
| | веќе видена | слични

Четири години му требаа на охридското Обвинителство за да ја види дивоизградената тераса на Нефи Усеини во старото градско јадро на Охрид, кај Чинарот. Скоро ...
| | веќе видена | слични

Фирмата „БС Консалтинг“ почна сама да го урива она што досега на диво го изгради за хотелот „ТЦЦ Плаза“. Откако 4 години објектот на поранешно „Беко“ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фирма „Кета агро“ од Маврово и изведувачот на работите „Нивел“ од Гостивар на 31 август добиле решение за прекин на изградбата на хостел под хотелот Бистра во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Нова депонија во Маврово, си гради куќа и шутот го фрла покрај езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: