ИНТЕРВЈУ со Јадранка Мршиќ: Нема зголемување на пензиите, само се одржува нивната вредност


Во јавноста се доби погрешна перцепција за тоа колку ќе се зголемат пензиите откако во изминатиов период се зборуваше за рекордно зголемување на септемвриските ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Со септемвриската пензија околу 330 илјади пензионери во државата доби ваат повисоки пензии за 6.8%, согласно новата методологија воведена со последните ...
| | веќе видена | слични

Денеска започна етапната исплата на пензиите, информира Министерството за труд и социјална политика. Пензионерите кои користат платежна картичка, поврзана со ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Владата ја усвои редовната Информација за исплата на пензии за тековниот месец, при што го задолжување на Фондот на пензиското и инвалидското осигурување да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 407 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 261 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ со Јадранка Мршиќ: Нема зголемување на пензиите, само се одржува нивната вредност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: