Нова Рамка за помош на НЛБ групацијата: 100.000 евра за одржливи идеи од регионот


7 копии

По двата исклучително успешни циклуси за време на пандемијата, проектот на НЛБ групацијата Рамка за помош почнува по третпат. Овојпат, со фонд од 100.000 евра, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа година во фокус е кревање на свеста за важноста на штедењето. И тоа штедење во секоја форма, на сите важни ресурси потребни за нашето секојдневно живеење. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Традиционално, со претстава со маскотите на детското штедење Тиби и Штуки и забавно едукативна програма за најмалите, денеска во НЛБ Банка беше одбележан ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на „НЛБ Месецот на штедење“, што ќе трае од 26 септември до 25 октомври, предвидени се повеќе активности и настани наменети за финансиска едукација ...
| | веќе видена | слични

Овојпат, со фонд од 100.000 евра, Групацијата ќе ја поддржи реализацијата на три најдобри идеи за одржлив бизнис од регионот. Во последните неколку години, НЛБ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 259 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 440 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова Рамка за помош на НЛБ групацијата: 100.000 евра за одржливи идеи од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: