Арсовска: Мицкоски никогаш нема да излезе од тендер матрицата


3 копии
3 копии

Предвремените локални избори кои се одржаа пред само еден месец ги потошија сите нарачани анкети. ВМРО-ДПМНЕ загуби во Маврово и Ростуше и Центар Жупа, а ...
| | веќе видена | слични

Во политиката има моменти кога се поминува Рубиконот на толеранција, изјави синоќа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со несогласувањата со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во политиката има моменти кога се поминува Рубиконот на толеранција, рече Христијан Мицкоски во врска со разидувањето со градоначалничката на Скопје Данела ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Вие во услови на ваква криза и инфлација кога граѓаните едвај крај со крај врзуваат, да плаќате стотици илјади евра народни пари или без разлика дали се ...
| | веќе видена | слични

Во вакви услови на енергетска и финансиска криза да трошите за црна кампања, тоа значи дека некому многу му гори. Ги повикувам сите органи на прогонот, еве ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во „Тема на денот“ на Сител телевизија истакна дека е жртва на црна кампања на СДСМ. „Вие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска: Мицкоски никогаш нема да излезе од тендер матрицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: