Продолжува дебатата за кризна состојба во енергетиката

БЕГ се закани дека нема да испорачува топлинска енергија, додека вицепремиерот Битиќи категоричен БЕГ мора да испорачува топлинска енергија додека не се ...
| | веќе видена | слични
8 копии

– Обврската за вршење јавна дејност регулирано производство на топлинска енергија престанува со денот на издавање на лиценца, во случајов нов вршител на ...
| | веќе видена | слични

Ќе останат ли скопјани со ладни радијатори? На само неколку дена пред стартот на грејната сезона, од БЕГ велат дека ниту имаат можност, ниту законска обврска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните на Град Скопје ќе имаат парно и согласно Законот за енергетика загарантирана е јавната дејност да се врши во целост без прекин, порачаа денеска во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

БЕГ крева раце од парното греење во Скопје. Компанијата контра тврдењата на вицепремиерот Битиќи, кој викендов кажа дека иако немаат лиценци - Балкан Енерџи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Балкан Енерџи Груп“ (БЕГ) објави дека нема правен основ да располага со топланите, ниту обврска да продолжи со вршење на дејноста во новата грејна сезона. Во ...
| | веќе видена | слични

Договорите се истечени, одземена е лиценцата и раскинат е закупот на двете топлани „Исток“ и „Запад“, велат од БЕГ. Владата и Регулаторна на иста линија - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува дебатата за кризна состојба во енергетиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: