СДСМ: Улогата на шпицниот градоначалник Мицкоски во тендерот од 136 милиони евра да се утврди институционално


Институциите мора да го расчистат спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителната станица, како и обвинувањата за сторен криминал кои јавноста ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубица Јанчева, координаторка на советничката група на СДСМ и коалицијата во Град Скопје, кажа дека проектите во Скопје се запрени поради ВМРО-ДПМНЕ. „Цела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жалам што морам уште еднаш да ја констатирам неспособноста на Владата за справување со предизвиците од енергетската криза, а со кои се соочуваат и скопјани. ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и нивната „независна“ градоначалничка на Скопје Данела Арсовска 11 месеци не правеле ништо освен што договарале тендери. И на крајот кога не можеле ...
| | веќе видена | слични

„Жалам што морам уште еднаш да ја констатирам неспособноста на Владата за справување со предизвиците од енергетската криза, а со кои се соочуваат и скопјани“, ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум немал се уште ситуација како градоначалникот Стефановски во Гази Баба, не била градоначалничката во изминатиов период во Кисела Вода. Јас во суштина и ...
| | веќе видена | слични

Откако премиерот Димитар Ковачевски порача „ВМРО-ДПМНЕ да се занимаваше со проблемите на граѓаните наместо со тендери, Град Скопје ќе ја преземеше обврската и ...
| | веќе видена | слични

„Искрено изминатиов период видовме неколку случувања во Градот Скопје каде што директно или индиректно сме вклучени ние како градоначалници на скопските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

БЕГ се закани дека нема да испорачува топлинска енергија, додека вицепремиерот Битиќи категоричен БЕГ мора да испорачува топлинска енергија додека не се ...
сите 317 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 298 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Улогата на шпицниот градоначалник Мицкоски во тендерот од 136 милиони евра да се утврди институционално

Од:
До кого (е-маил):
Порака: