Таравари: Ние се дистанциравме од политиките на ВМРО, имавме соработка во градот Скопје, каде што погрешивме

Запрашан за односите со ВМРО-ДПМНЕ, в.д. претседателот на Алијансата за Албанците Арбен Таравари во емисијата „Патот Кон“ рече дека Алијанцата со текот на ...
| | веќе видена | слични

„Пратеникот на Движењето БЕСА Фадил Зендели вели дека последните случувања во ДУИ ја одразуваат внатрешната криза, што ја доживува овој политичка партија.“ – ...
| | веќе видена | слични

„Последниот удар од ‘Огнената група’ нема да помине без тектонски удар врз ДУИ. Ако функционерите од таа група ги напуштат партиските бои, или ако покажат ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на Алијансата за Албанците, Халил Снопче, изјави дека не треба сериозно да се сфаќаат судирите во ДУИ, бидејќи се сомнева дека, како и во минатото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ќе продолжи и ќе се заостри борбата за доминација меѓу клановите во ДУИ, бидејќи лидерот на партијата Али Ахмети веќе ја отфрлил оставката, што ја поднесол ...
| | веќе видена | слични

„Внатрешни извори во ДУИ соопштија дека Артан Груби понудил оставка од позициите како прв потпретседател на Владата и како организациски секретар на ДУИ. Но, ...
| | веќе видена | слични

За да се спаси „големиот лидер“ Али Ахмети пак ќе жртвува некој Албанец, вели политичкиот аналитичар Арсим Зеколи, чија објава ја пренесува Информативната ...
| | веќе видена | слични

„Пред нас е отворањето повеќе предмети од висок профил на трите најголеми партии во земјата. Вклучувајќи ја и Демократската унија за интеграција. За да се ...
| | веќе видена | слични

„Би биле многу среќни, ако Албанците би ги имале во Македонија правата на Србите во Косово.Алијансата за Албанците ќе придонесува да се случат уставните измени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 392 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 77 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 291 | | | веќе видена

Иранскиот претседател, Ебрахим Раиси, како неприфатлив го оцени хаосот што го шират протестите што ја зафатија земјата по смртта на младата Иранка Махса Амини, ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари: Ние се дистанциравме од политиките на ВМРО, имавме соработка во градот Скопје, каде што погрешивме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: