Полначот за телефонот и уште 3 уреди кои не треба постојано да бидат вклучени во струја (и зошто)

 Ако го оставате смартфонот на полнач по цел ден, ќе го намалите капацитетот на батеријата за многу краток период, па ќе треба да купувате нова. Некои ...
| | веќе видена | слични

На многумина од нас не им се допаѓа овој преоден рок бидејќи создава голема дилема - дали да се вклучи парното или да се штеди и да се биде трпелив уште малку. ...
| | веќе видена | слични

Ова е листата на уреди кои трошат електрична енергија и додека се во состојба на мирување. Полнач за мобилен телефон Многумина го оставаат полначот во штекер и ...
| | веќе видена | слични

Во текот на ладните есенски и зимски денови, поголемиот дел од вашите украсни растенија најдобро е да ги внесете дома. Но, постојат две места во домот кои ...
| | веќе видена | слични

Постојат едноставни трикови како буквално да ги исклучите апаратите за домаќинство навечер и да заштедите струја Освен драстично поскапениот гас, експлозивно ...
| | веќе видена | слични

 Ако водата е исправна, немојте да купувате флаширана, туку пијте од чешма. Кога, пак, одите во маркет, не ја заборавајте торбата за пазарење за да не мора да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 239 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полначот за телефонот и уште 3 уреди кои не треба постојано да бидат вклучени во струја (и зошто)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: