Бериша повика на генерален штрајк на целата територија на земјата

5 копии
5 копии

Претседателот на Украина Володимир Зеленски, виртуелно, во име на украинскиот народ ја прими 22-та годишна награда за демократија на град Атина во рамките на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сè што имаше Грција да каже, јасно го кажа во ОН, и за нејзините црвени линии и за пријателското расположение кон турскиот народ. Другата страна може монотоно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Грција спречува нелегални заминувања од земјата и ги апси мрежите на криумчари кои нелегално пренесуваат баратели на азил кон други земји, рече министерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од почетокот на годината над 160.000 бегалци и мигранти се обиделе, нелегално, кај Еврос од Турција да влезат во Грција, а секојдневно околу 1.500 лица се ...
| | веќе видена | слични

Подготвил: Марјан Велевски Атина – Во два одвоени случаи, едниот во близината на островот Лерос, другиот во близината на Пелопонез, грчката крајбрежна служба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денеска, од Обединетите Нации, би сакал да му се обратам не само на турското раководство, туку директно и на турскиот народ со оваа порака: Грција не ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 581 | | | веќе видена

Портпаролката на Министерството за надворешни работи, Марија Захарова, за прорежимската ТВ програма изјави дека „Вашингтон има целосна контрола“ над водите ...
сите 316 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Шпанија е петти фаворит за освојување на титулата на претстојното Светско првенство во Катар. Квотата за Шпанија да биде првак во ...
сите 322 | | | веќе видена

По писмото испратено од над 20 функционери на ДУИ, лидерот на интегративците Али Ахмети на средба со незадоволните членови. Први на средба беа членовите и ...
сите 165 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 370 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бериша повика на генерален штрајк на целата територија на земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: