Комисиската расправа за продолжување на рокот за енергетската кризна состојба продолжува утре


Во собраниската Комисија за одбрана и безбедност заврши денешниот дел од расправата за предлог-одлуките за подлжување на кризната состојба во енергетиката, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

– Предлог – одлуката за продолжување на кризната состојба во енергетиката попладнево го помина и филтерот на собраниската Законодавно-правна комисија. Се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заврши расправата за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на државата, заради недостиг на електрична енергија и состојбите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката на СДСМ Марија Георгиевска во емисијата „24 Анализа“ истакна дека изминатите шест дена во комисијата за одбрана и безбедност во Собранието при ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гостин во „Студио 10“ на Телевизија 24 беше пратеникот Љупчо Пренџов кој што истакна дека владата сака само да троши пари на граѓаните за личен профит ...
| | веќе видена | слични

Членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност и денеска шести ден расправаат за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата ...
| | веќе видена | слични

За власта механизам да се обезбедат струја и парно, за опозицијата можност да се сокрие трошењето народни пари. Пратениците со различно толкување за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и портпарол на СДСМ Дарко Каевски во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека опозицијата во Собранието ги кочи и опструира не само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 460 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисиската расправа за продолжување на рокот за енергетската кризна состојба продолжува утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: