Регулаторна најавува блок тарифи и за индустријата, Бислимовски ветува дека скопјани ќе имаат парно греење

По терк на домаќинствата, блок тарифи ќе има и за индустријата. Регулаторната Комисаја веќе прави анализи за нов начин на пресметка на потрошената електрична ...
| | веќе видена | слични

Ќе останат ли скопјани со ладни радијатори? На само неколку дена пред стартот на грејната сезона, од БЕГ велат дека ниту имаат можност, ниту законска обврска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

– Обврската за вршење јавна дејност регулирано производство на топлинска енергија престанува со денот на издавање на лиценца, во случајов нов вршител на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните на Град Скопје ќе имаат парно и согласно Законот за енергетика загарантирана е јавната дејност да се врши во целост без прекин, порачаа денеска во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

БЕГ крева раце од парното греење во Скопје. Компанијата контра тврдењата на вицепремиерот Битиќи, кој викендов кажа дека иако немаат лиценци - Балкан Енерџи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Балкан Енерџи Груп“ (БЕГ) објави дека нема правен основ да располага со топланите, ниту обврска да продолжи со вршење на дејноста во новата грејна сезона. Во ...
| | веќе видена | слични

Договорите се истечени, одземена е лиценцата и раскинат е закупот на двете топлани „Исток“ и „Запад“, велат од БЕГ. Владата и Регулаторна на иста линија - ...
| | веќе видена | слични

Откако денеска од БЕГ соопштија дека немаат обврска да греат ниту имаат финансиски средства да набават гориво за производство на топлинска енергија, со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регулаторна најавува блок тарифи и за индустријата, Бислимовски ветува дека скопјани ќе имаат парно греење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: