Собранието расправа за продолжување на кризните состојби


6 копии

– Предлог – одлуката за продолжување на кризната состојба во енергетиката попладнево го помина и филтерот на собраниската Законодавно-правна комисија. Се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заврши расправата за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на државата, заради недостиг на електрична енергија и состојбите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката на СДСМ Марија Георгиевска во емисијата „24 Анализа“ истакна дека изминатите шест дена во комисијата за одбрана и безбедност во Собранието при ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гостин во „Студио 10“ на Телевизија 24 беше пратеникот Љупчо Пренџов кој што истакна дека владата сака само да троши пари на граѓаните за личен профит ...
| | веќе видена | слични

Членовите на собраниската Комисија за одбрана и безбедност и денеска шести ден расправаат за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата ...
| | веќе видена | слични

За власта механизам да се обезбедат струја и парно, за опозицијата можност да се сокрие трошењето народни пари. Пратениците со различно толкување за ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот и портпарол на СДСМ Дарко Каевски во емисијата „Топ тема“ на телевизија Телма истакна дека опозицијата во Собранието ги кочи и опструира не само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 153 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 392 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 278 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 76 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието расправа за продолжување на кризните состојби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: