КЕЈТ СЕ ПОЈАВИ ПРВ ПАТ ПОСЛЕ ПОГРЕБОТ И ТОА ВО МНОГУ СКАП ФУСТАН: Вилијам и таа мора да работат, додека кралот Чарлс одмара


Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се вратија на кралските должности, иако се уште има период на жалост. Нивниот изглед предизвика големи контроверзии. Принцот ...
| | веќе видена | слични

Поранешните вработени во кралската палата кои се нарекуваат „Клуб на луѓе кои го преживеаја Сасекс“, ја нарекоа Меган Маркл нарцисоиден социопат која уште од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Откако ја започна врската со Хари, Меган Маркл е „тероризирана“ од британските медиуми кои ја прикажуваат какоразгалена и егоистична. Но новата книга на ...
| | веќе видена | слични

Новата книга на Валентин Лу, “Семејството Виндзор:Скриената моќ зад круната”, открива многу нови пикантерии за кралското семејство, во периодот кога Меган ...
| | веќе видена | слични

Погребот на кралицата Елизабета Втора и натаму привлекува внимание во јавноста, а една од главните теми се принцот Хари и Меган Маркл. Најновата книга за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 6 октомври во Велика Британија ќе биде објавена ова книга за кралското семејство „Дворјани: Скриена моќ зад круната“ во која авторката Валентин Лоу меѓу ...
| | веќе видена | слични

 Беше прва што кај Опра проговори за животот во кралското семејство, таблоидите пишуваа за нејзините неверства, а самата призна дека не можела да го поднесе ...
| | веќе видена | слични

 Принцезата Дијана била првата жена од кралското семејство што се породила во болница, a сите после неа позираа со детето по породувањето. Кралицата Елизабета ...
| | веќе видена | слични

Камила Паркер Боулс поминала трнлив пат од амбициозна љубовница на принц до сопруга на крал, и се чини дека дојде време да подмири некои стари долгови. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 238 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КЕЈТ СЕ ПОЈАВИ ПРВ ПАТ ПОСЛЕ ПОГРЕБОТ И ТОА ВО МНОГУ СКАП ФУСТАН: Вилијам и таа мора да работат, додека кралот Чарлс одмара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: