ВУЧИЌ: Зеленски е голема ѕвезда, но ако тој може да каже „слава на Украина“, зошто мене да ми биде срам да кажам „да живее Србија“


Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави вечерва во Њујорк дека украинскиот претседател Володимир Зеленски е „голема ѕвезда“ без разлика дали тоа некому му ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска телефонски разговараше со помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Карен Донфрид, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерката на Србија Ана Брнабиќ разговараше со известувачот на Европскиот парламент за Србија, Владимир Билчик и членот на Делегацијата на Комитетот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се сретна со специјалниот пратеник на Владата на Сојузна Република Германија за Западен Балкан, Мануел Сарацин, со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска се сретна со известувачот на Европскиот парламент за Србија, Владимир Билчик и членот на ...
| | веќе видена | слични

Втората најбројна пратеничка група во Европскиот парламент преку својот официјален Твитер профил се огласи и го осуди потпишувањето на министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По вчерашната вест од РСЕ дека Европскиот парламент (ЕП) ќе побара од Европската унија (ЕУ) да ги прекине пристапните преговори со Србија додека Србија не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 199 | | | веќе видена

На 08.12.2022 во 14.20 часот на подрачјето на Центар во Скопје, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит пазар ги лишиле од слобода ...
сите 337 | | | веќе видена

Вчера во 22.25 часот во СВР Куманово било пријавено дека на ул.„Козјачка“ во с.Доброшане, кумановско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило ...
сите 144 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена

Западните сили со сите можни средства настојуваат да ја одржат доминацијата на светската сецена со што ја зголемуваат опасноста од избивање на судири, истакна ...
сите 297 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВУЧИЌ: Зеленски е голема ѕвезда, но ако тој може да каже „слава на Украина“, зошто мене да ми биде срам да кажам „да живее Србија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: