Ловро Мајер влезе и донесе победа за Хрватска, Ериксен постигна прекрасен гол за Данска (ВИДЕО)


Во еден натпревар со три гола надвор од шеснаесетникот, Хрватска со 2-1 ја победи Данска и сега е на врвот во групата од Лигата на нации. Останато По мирното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хрватска со 3:1 ја победи Австрија, и тоа на стадионот „Ернст Хапел“. Додека Коцкестите доминираа на теренот, нивните навивачи правеа големи проблеми на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватска и Холандија обезбедија победи во последното коло од групната фаза на Лигата на нации за да го осигураат првото место во нивните групи и да се ...
| | веќе видена | слични

Хрватска и Холандија се првите два учесници на фајнал-фор турнирот за првак во Лигата на нации. Хрватите со победата од 3-1 кај Австрија, го освоија првото ...
| | веќе видена | слични

Се одиграа натпреварите од последното коло од групите „1“ и „4“ во А дивизијата во рамките на Лигата на нации , а сега знаеме две репрезентации кои ќе одат на ...
| | веќе видена | слични

Полска и Велс немаа што да бараат во групата во која беа и селекции како Холандија и Белгија, па јасно беше дека овие две репрезентации ќе водат битка за тоа ...
| | веќе видена | слични

Данска по вторпат оваа година успеа да го победи актуелниот светски шампион, откако избраниците на Хјулманд влегоа максимално амбициозно во дуелот и со два ...
| | веќе видена | слични

Данска и Холандија се на 45 минути од пласман на финалниот турнир во елитната Лигата А од Лигата на нации. За Лалињата пласманот на првото место во групата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 288 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ловро Мајер влезе и донесе победа за Хрватска, Ериксен постигна прекрасен гол за Данска (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: