Арсовска за најавениот бесплатен јавен превоз: Олку голема економска криза никој не очекуваше


Бесплатен јавен превоз во Скопје очигледно нема да има се додека трае економската и енергетската криза, барем според најавите на градоначалничката Данела ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вие во услови на ваква криза и инфлација кога граѓаните едвај крај со крај врзуваат, да плаќате стотици илјади евра народни пари или без разлика дали се ...
| | веќе видена | слични

Во политиката има моменти кога се поминува Рубиконот на толеранција, изјави синоќа лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со несогласувањата со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Не се работи пи ар-поени, не се работи за политика, туку се работи за предлози и мерки што ние како опозиција мора да ги дадеме на самите комори, ако од сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во политиката има моменти кога се поминува Рубиконот на толеранција, рече Христијан Мицкоски во врска со разидувањето со градоначалничката на Скопје Данела ...
| | веќе видена | слични

Скопската градоначалничка, Данела Арсовска, освен внатрешни, има и надворешни соработници, кои се ангажирани на одредени проекти. Според документите со кои ...
| | веќе видена | слични

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија „Алфа“ кажа дека Владата нема стратегија за кризите. „Не се работи ...
| | веќе видена | слични

Сепак, скопската градоначалничка, освен вантрешни, има и надворешни соработници, кои се ангажаирани на одредени проекти, пишува неделникот Фокус. Според ...
| | веќе видена | слични

Во вакви услови на енергетска и финансиска криза да трошите за црна кампања, тоа значи дека некому многу му гори. Ги повикувам сите органи на прогонот, еве ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 416 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 469 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 264 | | | веќе видена

Минатава ноќ низ Скопје се случи герила акција во која со плакати и огласи „за работа во АРМ“ се излепени повеќе штабови на СДСМ. Низ партиските штабови на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска за најавениот бесплатен јавен превоз: Олку голема економска криза никој не очекуваше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: