Лефков: Џафери е узурпатор, а со узурпатори не се преговара


Пратениот од ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков, вечерва во гостување на ТВ24 беше запрашан зошто партијата не му поднела кривична пријава на претседателот на Собранието ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Она што нас не загрижува е прво да добиеме детални информација што се случувало и дали ќе имаме излез од кризата. Со оваа влада ние живееме во криза. Четири ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Бојан Стојаноски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија посочи дека власта нема план за справување ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Сакаме да слушнеме од владините претставници, односно од оние кои што се најповикани во случајот заменик на владата за координирање на економските сектори ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Функционерите кои што се во енергетскиот сектор поприлично ќе одговараат пред правдата бидејќи крадат во услови кога луѓето плаќаат 4 до 5 пати повисока цена ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дирекцијата за технолошко индустриски развојни зони го смета за штетен предлогот на потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николовски за кратење на ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, пратеник и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во утринската емисија на радио Лидер кажа дека функционерите ќе одговараат пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На гласачи на одредени политички партии им е дозволено да не плаќаат струја не само во одредени општини, туку и во цели региони за партијата да остане на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Последниов период станува мачно да се следат серијата неуспеси на Владата на СДСМ и ДУИ и немањето капацитет да се одговори на ниеден предизвик. Нема сектор во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 462 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 178 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 264 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Џафери е узурпатор, а со узурпатори не се преговара

Од:
До кого (е-маил):
Порака: