Арсовска вели дека контактира со градоначалниците на сите општини и не очекува да ѝ прават сопки


Скопската градоначалничка Данела Арсовска вели дека има контакти со сите градоначалници во општините на главниот град и дека досега имала „исклучително ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Љубица Јанчева, координаторка на советничката група на СДСМ и коалицијата во Град Скопје, кажа дека проектите во Скопје се запрени поради ВМРО-ДПМНЕ. „Цела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жалам што морам уште еднаш да ја констатирам неспособноста на Владата за справување со предизвиците од енергетската криза, а со кои се соочуваат и скопјани. ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и нивната „независна“ градоначалничка на Скопје Данела Арсовска 11 месеци не правеле ништо освен што договарале тендери. И на крајот кога не можеле ...
| | веќе видена | слични

„Жалам што морам уште еднаш да ја констатирам неспособноста на Владата за справување со предизвиците од енергетската криза, а со кои се соочуваат и скопјани“, ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум немал се уште ситуација како градоначалникот Стефановски во Гази Баба, не била градоначалничката во изминатиов период во Кисела Вода. Јас во суштина и ...
| | веќе видена | слични

Откако премиерот Димитар Ковачевски порача „ВМРО-ДПМНЕ да се занимаваше со проблемите на граѓаните наместо со тендери, Град Скопје ќе ја преземеше обврската и ...
| | веќе видена | слични

„Искрено изминатиов период видовме неколку случувања во Градот Скопје каде што директно или индиректно сме вклучени ние како градоначалници на скопските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Со смртта на кралицата Елизабета II, нејзиниот син, кралот Чарлс III се искачи на тронот, а Камила стана кралица. Сега кога Камила ја презеде функцијата, ...
сите 250 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска вели дека контактира со градоначалниците на сите општини и не очекува да ѝ прават сопки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: