ТАА ЌЕ ГO НАСЛЕДИ НАКИТОТ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА? Ќе добие ли нешто Меган Меркел


Кралицата Елизабета Втора е погребана, а многумина се прашуваат кој ќе го наследи нејзиниот скап накит. Кејт Мидлтон често е видена како носи накит од ...
| | веќе видена | слични

Најстариот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Џорџ му се заканил на еден од другарите во школо затоа што му потсмевал. Му порачал да внимава како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меган Маркл и принцот Хари повторно се во центарот на вниманието поради последниот инцидент. Имено, поранешен полицаец кој бил задолжен за безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл многу често се во центарот на вниманието особено откако го напуштија британското кралско семејство и отидоа да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога момчињата од училиштето се туркаат или задеваат со принцот Џорџ, тој им вели дека неговиот татко е посилен од другите татковци. Британските медиуми ...
| | веќе видена | слични

Последната желба на кралицата Елизабета Втора повеќе не е тајна. Од сè на овој свет, британска кралица сакаше само едно. Историчарот и експерт за кралско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За децата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам многу се зборуваше оваа година. Совршено се носеа на погребот на нивната прабаба и херојски ги следеа сите ...
| | веќе видена | слични

Есента и официјално пристигна, а тоа го знае и Кејт Мидлтон, која донесе едно од омилените парчиња облека - капут. Кејт е вистинска принцеза на модата, но и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Компанијата „Адора инженеринг“, во чија сопственост се топланите Исток и Запад, денеска соопшти дека е согласна, доколку се изнајде модел за да се подмират ...
сите 526 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 312 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАА ЌЕ ГO НАСЛЕДИ НАКИТОТ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА? Ќе добие ли нешто Меган Меркел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: