Кој е човекот на Путин „тежок“ половина милијарда долари? Русите очајнички го сакале на слобода – над 200 луѓе ослободени во замена за Медведчук


Украински опозициски политичар Виктор Медведчук, близок до Кремљ којшто бил уапсен во април, разменет бил со Русија во рамките на размена на затвореници, ...
| | веќе видена | слични

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
| | веќе видена | слични

Истовремено со најавата за мобилизацијаво Русија Путин ветил дека ќе изврши нуклеарен напад. Рускиот претседател Владимир Путин прогласил мобилизација во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, предупреди дека штотуку завршените „лажни референдуми“ и обидите за анексија на украинска територија на Русија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гувернерот на регионот Доњецк во источна Украина вели дека шансите Русија да изврши нуклеарен напад може да се зголемат доколку Владимир Путин лажно прогласи ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе се испишува историјата на војната во Украина, Валериј Залужни веројатно ќе заземе истакната улога, пишува TIME во сторијата за украинскиот генерал ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Владимир Зеленски се обрати на седницата на Советот за безбедност на Обединетите нации преку видео врска, каде побара на Украина да ѝ ...
| | веќе видена | слични

ВЛОДИМИР Зеленски преку видео врска се обрати на седницата на Советот за безбедност на ОН, каде повика на обезбедување колективни безбедносни гаранции за Киев. ...
| | веќе видена | слични

Кога кон крајот на февруари, рускиот претседател Владимир Путин ја започна таканареченета „специјална операција“ против Украина, руските политичари и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Мириса ли претстојнава зима опасно на мазут, е прашањето што почнаа да си го поставуваат граѓаните, откако Владата вчера многу јасно соопшти дека за загревање ...
сите 466 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 185 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој е човекот на Путин „тежок“ половина милијарда долари? Русите очајнички го сакале на слобода – над 200 луѓе ослободени во замена за Медведчук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: