Средба Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет


Владина делегација предводена од премиерот Ковачевски на маргините на 77-то Генерално Собрание на Обединетите Нации во Њујорк оствари средба со Генералниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можностите за унапредување на соработката помеѓу Македонија и САД во областа на сајбер безбедноста во фокус на денешната средба меѓу премиерот Ковачевски и в.д ...
| | веќе видена | слични

-Заеднички е констатирано дека Република Македонија веќе придонесува во координираното дејствување меѓу НАТО членките, со цел зајакнување на отпорноста кон ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, се сретна со в.д. амбасадорот на САД во земјава, Ерик Мејер. На состанокот е разговарано за можностите за ...
| | веќе видена | слични

„Отворен Балкан“ денес е успешен пример на регионално поврзување. Иницијативата придонесе во заедничките заложби за укинување на непотребните бариери, а во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од власта што се храбрат дека се многу силни и дека народ многу ги сака не се согласија на предвремени избори. Бегаат од избори затоа што знаат дека ова им е ...
| | веќе видена | слични

Силата на заедништвото е едниствениот начин за продолжување напред во попросперитетна иднина за сите граѓани- премиерот Ковачевски за МТВ од седиштето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Доколку погледнеме каде нашата држава се стреми како стратешка ориентација, тоа е НАТО и ЕУ и мотото на ЕУ е ‘Еднакви во различностите’. Тоа значи дека, она ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки на прес конференција беше запрашан од медиумите кој е ставот на партијата за вчерашниот говор на ...
| | веќе видена | слични

Вчерашното обраќање на премиерот дезертер на 77-то Генерално Собрание на Обединетите Нации во најмала рака го цениме како скандалозно, оценува пратеникот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско енергетскиот совет на Владата, на синоќешната седница донесе одлуки кои гарантираат непречено снабдување со електрична енергија и енергенси за ...
сите 407 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 164 | | | веќе видена

Во понеделникот и вторникот, европските безбедносни претставници забележале бродови на руската морнарица во близина на местото на истекување на гас на ...
сите 260 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 320 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба Ковачевски – Гутереш: Соработката со ОН продолжува, стратешките развојни цели се приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: