Арсовска не се плаши за сопствената безбедност, иако тврди дека закани постојат


Не сметам дека постои доволно силен маж кој ќе ми ја загрози безбедноста. Закани постојат. Не сметам дека треба да се плашам за сопствената сигурност. Чашата ...
| | веќе видена | слични

Заменик-градоначалничката на Скопје, Бујаре Абази поднесе оставка од функцијата. Таа рече дека Арсовска го прекршила договорот откако назначи двајца директори ...
| | веќе видена | слични

За прв пат по 20 години откако дојде на чело на партијата Али Ахмети не успева на средба или во очи да ги смири незадоволните членови на таканаречената ...
| | веќе видена | слични

Заменик градоначалничката на Град Скопје Бујаре Абази од Алијанса на Албанците поднесе оставка од функцијата. – На последните локални избори во Град Скопје ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бујаре Абази не беше партиско решение и на функцијата заменик беше назначена како личност која треба да ги застапува интересите на граѓаните, реагираат од Град ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Град Скопје денеска преку соопштение изрази жалење што заменик-градоначалничката Бујаре Абази од Алијанса за Албанците поднесе оставка од функцијата. -Бујаре ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик градоначалничката на Град Скопје, Бујаре Абази, која дојде од редовите на „Алијансата за Албанците“ поднесе оставка од функцијата. Абази образложи дека ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРо-ДПМНЕ, на денешниот брифинг како одговор на новинарско прашање рече дека неговата партија во иднина ќе ја контролира ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 352 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 283 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска не се плаши за сопствената безбедност, иако тврди дека закани постојат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: