Лавров доцнеше час и половина на седницата на ОН и си замина веднаш по говорот


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров доцнеше час и половина на седницата на Советот за безбедност на ОН. Потоа во својот говор, меѓу другото, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи денеска изјави дека Македонија нема да ги признае референдумите во четири украински региони за ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи, изјави дека Македонија нема да ги признае руските референдуми во Украина бидејќи со нив не се урива ...
| | веќе видена | слични

 На брифинг со новинарите, тој изрази и загриженост што дел од граѓаните во земјава ја оправдуваат руската агресија, нешто што според него е против ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија нема да ги признае резултатите од референдумите што се спроведоа во 4 области во Украина кои се под целосна или делумна руска окупација. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соединетите Американски Држави бараат објаснување од Србија за тоа што било потпишано со Русија во Њујорк, изјави американскиот амбасадор Кристофер Хил. „Во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи, изјави дека македонската делегација во Њујорк разговарала со специјалните претставници на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 318 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров доцнеше час и половина на седницата на ОН и си замина веднаш по говорот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: