46-годишен пациент доби срце од починат донор


5 копии

Набавката на лекови за третман на ретките болести како и нивно ставање на позитивната листа мора да биде приоритет . Голем е бројот на пациенти со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии

Рано утрово на Клиниката за државна кардиохирургија, 46 годишен пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор и нова шанса за живот. Во моментот, ...
| | веќе видена | слични

Рано утрово на Клиниката за државна кардиохирургија, 46-годишен пациент со тешка срцева болест доби срце од починат дарител, соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Пациентите кои примаат терапија за леукемија се жалат дека повеќе од еден месец не ја примиле терапијата поради доцнење на набавката на лековите од страна на ...
| | веќе видена | слични

 Тој раскажува дека со годините се добивле нова генерација на лекови и имал релативно квалитетен живот. Но, во последните години се случува да остане без лек. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 288 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

46-годишен пациент доби срце од починат донор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: