2.500 евра за капут кој го „мати“ разумот: Кејт Мидлтон со првото појавување по погребот на кралицата зададе моден предизвик


Принцезата од Велс може да се пофали со прекрасна гардероба, но дефинитивно најубавиот дел се капутите. Кога станува збор за модата на Кејт Мидлтон, нема многу ...
| | веќе видена | слични

Најстариот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Џорџ му се заканил на еден од другарите во школо затоа што му потсмевал. Му порачал да внимава како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меган Маркл и принцот Хари повторно се во центарот на вниманието поради последниот инцидент. Имено, поранешен полицаец кој бил задолжен за безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл многу често се во центарот на вниманието особено откако го напуштија британското кралско семејство и отидоа да ...
| | веќе видена | слични

 Се запознале кога таа имала само 16 години, а нејзината сестра рекла дека не би се омажила за него „без разлика дали е слуга или крал“. Дијана сакала да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога момчињата од училиштето се туркаат или задеваат со принцот Џорџ, тој им вели дека неговиот татко е посилен од другите татковци. Британските медиуми ...
| | веќе видена | слични

Последната желба на кралицата Елизабета Втора повеќе не е тајна. Од сè на овој свет, британска кралица сакаше само едно. Историчарот и експерт за кралско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За децата на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам многу се зборуваше оваа година. Совршено се носеа на погребот на нивната прабаба и херојски ги следеа сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 283 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 352 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

2.500 евра за капут кој го „мати“ разумот: Кејт Мидлтон со првото појавување по погребот на кралицата зададе моден предизвик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: