Чешка нема да издава визи на Русите кои сакаат да избегнат мобилизација

Чешка нема да издава хуманитарни визи за Русите кои бегаат од делумната мобилизација што вчера ја најави рускиот претседател Владимир Путин. „Разбирам дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Британското министерство за одбрана објави нова анализа за ситуацијата во Украина, во која се наведува дека во последните седум дена, откако Путин објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Русија повеќе нема да им издава пасоши на граѓаните мобилизирани од армијата, соопштено е денеска преку информативната веб-страница на руската Влада. „Ако ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Чешкиот претседател Милош Земан се спротивстави на одлуката на владата да не ги прими Русите кои бегаат од мобилизација во Чешка и денеска во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Литванија, Габриелиус Ландсбергис, изјави дека земјата нема да дава азил на Русите кои ја напуштаат земјата поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 155 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 291 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 72 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чешка нема да издава визи на Русите кои сакаат да избегнат мобилизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: