„ДА НЕ МУ ДАВАМЕ МУНИЦИЈА НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ДА ИЗИГРУВА УСТАВЕН СУДИЈА“: Левица ќе го формулира референдумското прашање со наратив „против“


„Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци“ – со ова мислиме дека практично е невозможно формално-правно да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Суверено право на секоја држава е не само да склучува и да раскинува договори, туку и со акт да воспостави или да раскине дипломатски односи, дури и ...
| | веќе видена | слични

И ВМРО-ДПМНЕ и Левица создаваат погрешна практика: не се прави референдумско прашање по волја на претседателот на Собранието или парламентарното мнозинство, СО ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш повтори дека ќе се повлече од активната политика доколку поминат уставните измени во Собранието и ...
| | веќе видена | слични

Ќе го помине ли филтерот на претседателот на Собранието Талат Џафери новата иницијатива за референдум, е главната дилема откако лидерот на Левица Димитар ...
| | веќе видена | слични

Проблемот со Бугарија е непосакуван проблем од којшто целата држава трпи огромна штета, рече вечерва директорот на ЦУК и лидер на Достинство, Стојанче Ангелов, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската комисија за одбрана и безбедност денеска петти ден ќе расправа за продолжување на рокот за постоење на кризна состојба на целата територија на ...
сите 317 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 144 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ДА НЕ МУ ДАВАМЕ МУНИЦИЈА НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ ДА ИЗИГРУВА УСТАВЕН СУДИЈА“: Левица ќе го формулира референдумското прашање со наратив „против“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: