Трансплантација на Клиника за кардиохирургија – 46-годишен пациент доби срце од починат донор


3 копии

Денеска на Клиниката за кардиохирургија била извршена трансплантација на срце од починат донор. Освен трансплантацијата на срце, на Клиниката за урологија се ...
| | веќе видена | слични

Од сите земји во регионот, во Македонија нај алармантна е состојбата со достапност на животоспасувачки лекови, предупредуваат повеќе здруженија на пациенти. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонските граѓани со години наназад немаат редовен и бесплатен пристап до различни животоспасувачки лекови, кои во нашите соседни земји се наоѓаат на ...
| | веќе видена | слични

Набавката на лекови за третман на ретките болести како и нивно ставање на позитивната листа мора да биде приоритет . Голем е бројот на пациенти со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рано утрово на Клиниката за државна кардиохирургија, 46 годишен пациент со тешка срцева болест доби срце од починат донор и нова шанса за живот. Во моментот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

Извршниот директор на Бугарскиот фудбалски сојуз (БФС), Борислав Попов, е убеден дека Македонија ќе добие санкција од УЕФА за исвиркувањето на националната ...
сите 155 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 291 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 72 | | | веќе видена

„Украина е решена да ја врати територијата што Русија најверојатно ќе ја припои по гласањето на окупираните територии“ изјави советникот на украинскиот ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трансплантација на Клиника за кардиохирургија – 46-годишен пациент доби срце од починат донор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: