Песков: Мобилизацијата е одговор на помошта што НАТО ѝ ја испраќа на Украина

Портпаролот на Кремљ Дмитриј Песков изјави дека делумната воена мобилизација во Русија е најавена како одговор на помошта на НАТО за Украина. „Специјалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По прогласувањето на делумна мобилизација, рускиот претседател Владимир Путин исчезна од јавниот простор, јавуваат руските независни медиуми.Наводно, ...
| | веќе видена | слични

Почна мобилзирањето на руските резервисти. Мажите ги напуштаат родните села и градови придружени со расплакани семејства. Исплашени да не бидат опфатени со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претатавникот на приватните градски превозници „Слобода превоз“, Ленин Јовановски во четвтртокот попладнето преку соопштение информираше дека компанијата, по ...
сите 253 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 161 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Тајната коалиција Ковачевски – Арсовска излезе на површина. И самиот Ковачевски призна дека имал средби со Арсовска во Влада. СДС и Арсовска стојат позади ...
сите 104 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 209 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Песков: Мобилизацијата е одговор на помошта што НАТО ѝ ја испраќа на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: