Долги редици на границите со Грузија и Финска, Русите ја напуштаат земјата од страв од мобилизација


Редици се забележани на руските гранични премини додека некои мажи се обидуваат да ја напуштат земјата откако Владимир Путин вчера нареди делумна мобилизација ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Маж во Рјазан, град во западна Русија, се самозапалил во знак на протест против мобилизацијата на резервисти за војната во Украина, пренесува „Скај њуз“. Се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во регионот на Западен Казахстан за само три дена, од 20 до 23 септември, пристигнале околу девет илјади руски државјани, соопшти граничната служба на ...
| | веќе видена | слични

Многу мажи се обидуваат да ја напуштат Русија поради страв од мобилизација. ДВ разговараше со некои што си заминаа последниве денови, и со оние што останаа. ...
| | веќе видена | слични

Сега сте во војска. Тоа е тоа, игрите завршија. Сега сите сте војници!, додава човекот, додека се гледаат насобраните мажи кои гласно го изразуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Два дена откако рускиот претседател Владимир Путин објави делумна мобилизација на военоспособното население за војната во Украина, повеќе видеа кои наводно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 215 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Цела година Скопје стои во место поради лични и бизнис интереси на шпицниот градоначалник и ВМРО-ДПМНЕ. По 11 месеци локална власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, ...
сите 239 | | | веќе видена

Со смртта на кралицата Елизабета II, нејзиниот син, кралот Чарлс III се искачи на тронот, а Камила стана кралица. Сега кога Камила ја презеде функцијата, ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Долги редици на границите со Грузија и Финска, Русите ја напуштаат земјата од страв од мобилизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: