Името што го носи има МРАЧНО НАСЛЕДСТВО: Ниту еден Чарлс не поминал добро во историјата, како ќе пројде овој?


По смртта на кралицата Елизабета, Велика Британија доби нов крал – Чарлс III. Фактот што новиот монарх не го смени името изненади многумина. Не само затоа што ...
| | веќе видена | слични

 Се запознале кога таа имала само 16 години, а нејзината сестра рекла дека не би се омажила за него „без разлика дали е слуга или крал“. Дијана сакала да ја ...
| | веќе видена | слични

Во книжарниците ширум Европа владее лудило за книгата „Nostradamus: The Complete Prophecies for the Future“ (Нострадамус: Целосни пророштва за иднината), ...
| | веќе видена | слични

Најстариот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, принцот Џорџ му се заканил на еден од другарите во школо затоа што му потсмевал. Му порачал да внимава како ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на продажбата на книгата на Нострадамус во Британија откако таа ја „предвиде“ годината на смртта на кралицата Елизабета Втора е доказ дека сè ...
| | веќе видена | слични

Расте продажбата на книгата за Нострадамус откако ја предвиде смртта на Елизабета Филип Здравески 28.09.2022 / 19:40 Живот Зголемениот раст на продажба на ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот меѓу Сасексите и остатокот од британското кралско семејство не стивнува со годините, а во претходниот период не заостанаа ниските удари на ниту ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Првиот човек на руската Дума, Вјачеслав Володин, на каналот Телеграм напиша дека Русите не треба да бегаат од земјата во обид да ја избегнат мобилизацијата и ...
сите 392 | | | веќе видена

Герила акција ноќеска во Скопје. Осамнаа плакати со огласи за работа во АРМ, залепени низ штабовите на Социјал демократскиот сојуз на Македонија. Низ штабовите ...
сите 77 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 291 | | | веќе видена

Иранскиот претседател, Ебрахим Раиси, како неприфатлив го оцени хаосот што го шират протестите што ја зафатија земјата по смртта на младата Иранка Махса Амини, ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Името што го носи има МРАЧНО НАСЛЕДСТВО: Ниту еден Чарлс не поминал добро во историјата, како ќе пројде овој?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: