Скопјанец му ја земал личната карта на пријател, па си подигал пари од банка

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Д.(35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против С.З.(51) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени ...
| | веќе видена | слични

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.П. (58) од кичевското село Миокази, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични

ОВР Струга поднесе кривична пријава против И.Б.(31) од струшкото село Велешта, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено ...
| | веќе видена | слични

Во текот на 2021 година, со намера да прикаже дека е кредитоспособна при аплицирање за одобрување ненаменски потрошувачки кредит во една од банките, како што ...
| | веќе видена | слични

Во петокот рани утрото во 4,00 часто во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на улоцата „Ќемал Сејфула“ едно лице со закана кон вработената ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против И.Д.(48) и Џ.Д.(69), двајцата од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“. Тие, во ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Т.(35) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „лихварство“, „изнуда“ и „загрозување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 154 | | | веќе видена

БЕГ се закани дека нема да испорачува топлинска енергија, додека вицепремиерот Битиќи категоричен БЕГ мора да испорачува топлинска енергија додека не се ...
сите 317 | | | веќе видена

Излезноста на референдумот во ДНР и ЛНР за три дена беше над 76 отсто, а во регионот Херсон и Запорожје – повеќе од 48 отсто, изјави Александар Холодов, ...
сите 245 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Кремљ денеска призна дека биле направени „грешки“ при мобилизацијата на стотици илјади резервисти за борба во Украина, нагласувајќи дека во оваа фаза „не е ...
сите 222 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец му ја земал личната карта на пријател, па си подигал пари од банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: