Операцијата ќе носи посебно име, многу значајно за светот: Дали знаете дека Британците имаат план за погребот на кралот Чарлс?


Кралот Чарлс III штотуку е крунисан, а Велика Британија веќе работи на планот за денот кога ќе почине. По смртта на кралицата Елизабета Втора, многу работи се ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, починала од старост три часа пред службите да објават јавно. Ова го пишува во потврдата за нејзината смрт, која ја ...
| | веќе видена | слични

Елизабета Втора починала од старост, стои во потврдата за нејзината смрт, што денеска ја објави Националниот архив на Шкотска. Во извештајот пишува дека таа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кралицата почина на 8 септември во замокот Балморал во Шкотска. Таа имаше 96 години. Уверението за смртта на кралицата денеска го објави Шкотскиот национален ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Данското кралско семејство објави дека четирите внуци на кралицата Маргрета ќе ги загубат титулите како принцови и принцези на 1 јануари 2023 година – и вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кралицата Елизабета Втора починала од старост, е наведено во нејзината потврда за смртта која е објавена денеска. Кралицата (96) почина во замокот Балморал во ...
| | веќе видена | слични

Многу кралски експерти рекоа дека таткото на Хари, кралот Чарлс Трети, ќе го одложи давањето на титулите принц и принцеза на нивните деца Арчи и Лилибет додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој потег се однесува на вториот син на кралицата, принцот Јоаким. Принцот Николај, принцот Феликс, принцот Хенрик и принцезата Атина од следната година веќе ...
| | веќе видена | слични

Во книжарниците ширум Европа владее лудило за книгата „Nostradamus: The Complete Prophecies for the Future“ (Нострадамус: Целосни пророштва за иднината), ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 308 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Операцијата ќе носи посебно име, многу значајно за светот: Дали знаете дека Британците имаат план за погребот на кралот Чарлс?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: