Големите промени доаѓаат од Камила која се уште не е седната на тронот – летаат откази во кралскиот дворец, за овие луѓе веќе нема место таму!


Додека кралот Чарлс III ги презеде официјалните должности како крал на Англија по смртта на неговата мајка, кралицата Елизабета II, се чини дека кралицата ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, починала од старост три часа пред службите да објават јавно. Ова го пишува во потврдата за нејзината смрт, која ја ...
| | веќе видена | слични

Елизабета Втора починала од старост, стои во потврдата за нејзината смрт, што денеска ја објави Националниот архив на Шкотска. Во извештајот пишува дека таа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кралицата почина на 8 септември во замокот Балморал во Шкотска. Таа имаше 96 години. Уверението за смртта на кралицата денеска го објави Шкотскиот национален ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кралицата Елизабета Втора починала од старост, е наведено во нејзината потврда за смртта која е објавена денеска. Кралицата (96) почина во замокот Балморал во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меган Маркл и принцот Хари повторно се во центарот на вниманието поради последниот инцидент. Имено, поранешен полицаец кој бил задолжен за безбедноста на ...
| | веќе видена | слични

Многу кралски експерти рекоа дека таткото на Хари, кралот Чарлс Трети, ќе го одложи давањето на титулите принц и принцеза на нивните деца Арчи и Лилибет додека ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл многу често се во центарот на вниманието особено откако го напуштија британското кралско семејство и отидоа да ...
| | веќе видена | слични

 Се запознале кога таа имала само 16 години, а нејзината сестра рекла дека не би се омажила за него „без разлика дали е слуга или крал“. Дијана сакала да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски презентираше план за набавка за гас и мазут, по цени кои нема да доведат зголемување на сметките на граѓаните и кои ...
сите 581 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Портпаролката на Министерството за надворешни работи, Марија Захарова, за прорежимската ТВ програма изјави дека „Вашингтон има целосна контрола“ над водите ...
сите 309 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 347 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 09:25 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Ѓорче Петров, Одделение за криминалистички работи го лишиле од ...
сите 398 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големите промени доаѓаат од Камила која се уште не е седната на тронот – летаат откази во кралскиот дворец, за овие луѓе веќе нема место таму!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: