Арсовска демантира дека обвинителството „влегло“ во Град Скопје


3 копии

Марија Андоновска, советничка во советот на Град Скопје на денешната седница на советот во дискусија за воведување на нови автобуски линии и продолжување на ...
| | веќе видена | слични

Парламентарното мнозинство засега има 64 пратеници, одговори претседателот на Собранието Талат Џафери на прашањето дали некој од пратениците на ДУИ го променил ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Малиша Станковиќ, советник во советот на Град Скопје од коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ, СПМ на денешната седница говорејќи за годишниот план за вработување на 120 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вака денеска изгледаше дел од седницата на Советот на Град Скопје. Градоначалничката Данела Арсовска, во своите обраќања повторно го прозиваше лидерот на ...
| | веќе видена | слични

Вие секој ден имате различни изјави за Мицкоски. И повторно навреди и погрдни зборови, наместо аргументи и факти. Вие стартувавте со криминалец, па имам ...
| | веќе видена | слични

Првата изјава беше оваа беа партиски луѓе кои што не доаѓале на работа. Втората изјава беше ова биле партиски луѓе кои не знам дали биле партиски луѓе ама ...
| | веќе видена | слични

Стефан Андоновски, советник во советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница на која се дискутира по точка за утврдување на годишниот план за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски оствари средба со амбасадорот на Република ...
сите 656 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 314 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 283 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 385 | | | веќе видена

„По однос на оваа точка навистина е збунувачки затоа што во три дена имате три различни изјави, од градоначалникот, па од новиот менаџер на Водовод. Првата ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска демантира дека обвинителството „влегло“ во Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: